Yayın İlkeleri

  1. Kebikeç, bütünüyle gönüllü katkısı ile çıkarılmaktadır. Baskı dışında süreçlere katılan hiçbir profesyonel çalışanı yoktur. Kebikeç ile her türlü ilişkinizde bu bilgiyi hep aklınızda tutmanızı rica ederiz.
  2. Kebikeç’e gönderilen yazıların daha önce yayınlanmamış olmasını bekliyoruz. Çeviri makaleler ise ancak yayın kurulu kararıyla yayınlayabiliyoruz.
  3. Yazıların elektronik olarak bize, tercihen adresine ulaştırılmasını istiyoruz. Yazınızı bir yayın kurulu üyesi aracılığıyla gönderseniz bile dergi adresini de mutlaka alıcı kısmına eklemenizi rica ediyoruz. Aksi takdirde iletişimde yayın sekretaryasının dışarıda bırakılmasından dolayı çıkabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmiyoruz.
  4. Gönderilen makale, öncelikle yayın kurulu tarafından değerlendiriliyor. Uygun görülürse konunun uzmanı olan hakeme gönderiliyor. Hakeme yazar adı, yazara ise hakem adı açıklanmıyor. Makalenin yayınlanıp yayınlanmayacağı konusundaki son karar, hakem raporu doğrultusunda yayın kurulu tarafından veriliyor. Ancak yayın kurulu yazıyı hakeme göndermeden reddetme hakkını da saklı tutar.
  5. Makale üstünde istenilen değişikliklerin yapılması ve yeniden yazılı hale getirilmesi yazarın sorumluluğundadır.
  6. Yazıları, son sayfa düzeni verildikten sonra yazarlarının bir kere daha görmesini sağlamaya çalışıyoruz, her zaman başaramıyoruz.
  7. Kebikeç’te yayınlanan bir makaleden alıntı yapıldığında kaynak gösterilmesi gerekir. Tam metin olarak paylaşmak, yaygınlaştırmak istiyorsanız, bir sayı geriden gelerek zaten elektronik kopyasını internet sitemizde yayınlıyoruz.
  8. Kebikeç’te yayınlanan makalelerin hukuki sorumluluğu yazarına, basılı veya elektronik ortamda yayın hakkı ise Kebikeç’e aittir. Yayınlanmak üzere makalesini gönderen yazar, bu şartı kabul etmiş sayılır.
  9. Kebikeç’te yayınlanan makalelerin yazarlarına derginin sözkonusu sayısının bir nüshası ile ayrıbasımları gönderilir.


Yorum bırakın